قوانین و مقررات


قوانین مرکز خرید آنلاین به‌منظور حفظ حقوق خریدار و فروشنده وضع شده و رعایت و توجه به آن برای مرکز خرید آنلاین عطر اکسیر و خریدار محترم الزامی است. عضویت در سایت یا خرید از آن به‌منزلۀ مطالعه و پذیرفتن شرایط خرید و عضویت و قوانین و مقررات مربوطه است. لازم است خریداران گرامی پیش از ثبت هر سفارش، کلیه قوانین جدید در این بخش را بدانند.

ماده 1 - عضویت در سایت :
برای خرید ثبت سفارش و خرید، خریدار ابتدا باید در سایت عطر اکسیر ثبت‌نام کند. اطلاعات خریدار باید به‌صورت کامل، دقیق و صحیح وارد شود.
تبصره 1 ) کاربر باید اطلاعات پستی درخواستی را به‌ شکل صحیح در فرم ثبت نام اعلام کند. مسئولیت هرگونه مغایرت مشخصات ثبت‌شده با هویت واقعی عضو بر عهده خود افراد است و مرکز خرید آنلاین هیچ‌گونه مسئولیتی نسبت به مغایرت‌های احتمالی ندارد. صحت این اطلاعات به این دلیل دارای اهمیت است که سفارش‌های کاربر به آدرسی که وی در فرم ثبت‌نام اعلام کرده ارسال خواهد شد.
تبصره 2 ) کاربر نباید در سایت اظهاراتی را قرار دهد یا به  اقدامی دست بزند که مبین نقض حقوق اشخاص دیگر باشد یا عمل مجرمانه‌ای را در پی داشته باشد. همچنین بحث و نظرهای غیر مرتبط با سایت هیچ‌کدام منتشر نخواهد شد. چنانچه هر یک از کاربران، این ماده را رعایت نکنند، از همکاری با مرکز خرید آنلاین محروم و تسویه‌حساب کامل در صورت بدهی طرفین به یکدیگر به‌سرعت انجام خواهد شد.

ماده 2 - ثبت سفارش :
تبصره 1 ) دقت در خرید کالا و توجه به مشخصات کالای مورد سفارش بر عهده خریدار است. پس پیش از تائید سفارش، موارد ذکرشده را به‌دقت بررسی کنید. همچنین پیش از تحویل گرفتن سفارش از صحت بسته ارسالی مطمئن شوید و در صورت بروز مشکل با شماره‌های پشتیبانی سایت تماس بگیرید.
تبصره 2 ) قیمت‌ محصولات موجود در وب‌سایت به‌روز است. همچنین قیمتی که هنگام سفارش مشتری در پیش ‌­فاکتور منظور شده معتبر خواهد بود.
تبصره 3 ) پس از هر ثبت سفارش در سیستم، ایمیل و پیامک تائید ثبت سفارش به همراه شماره فاکتور برای مشتریان ارسال می‌شود.
تبصره 4 ) پس از ثبت سفارش، در صورت لزوم طی تماس تلفنی با مشتری، صحت و تائید سفارش از وی گرفته خواهد شد؛ بنابراین خواهشمند است اطلاعات شماره تماس خود را به‌طور صحیح در فرم‌های مربوطه وارد کنید و از ثبت سفارش‌های غیرواقعی بپرهیزید.
تبصره 5 ) ثبت سفارش و خریدهای عمده باید طبق هماهنگی قبلی با مرکز خرید آنلاین انجام شود و در صورت ثبت سفارش بدون هماهنگی، تصمیم در مورد پردازش یا لغو آنها بر عهده مرکز خرید آنلاین عطر اکسیر است.
همچنین با توجه به شرایط جشنواره‌ها محدودیت تعداد در انتخاب کالاها متفاوت است. در صورت تکرار خرید کالاهای یکسان یا مشابه در سفارش‌های متعدد، عطر اکسیر می‌تواند سفارش را لغو نماید.

ماده 3 – پرداخت هزینه : 
  دریافت مبلغ سفارش‌های ثبت‌شده از طریق پرداخت آنلاین صورت می‌پذیرد.
تبصره 1 ) در حال حاضر هیچ‌گونه مالیاتی به‌عنوان مالیات بر ارزش‌افزوده محاسبه نمی‌شود و خریدار تنها بهای کالای خریداری‌شده را بدون مالیات پرداخت می‌کند.
تبصره 2 )  توجه فرمایید که قیمت‌های درج‌شده بر روی کالاهای وب‌سایت به تومان است.

ماده 4 – بسته‌بندی و ارسال سفارش : 
سفارش‌های ثبت شده در سایت مرکز خرید آنلاین عطر اکسیر پس از دریافت تاییدیه از مشتری، جهت ارسال و تحویل به اداره پست آماده خواهد شد.
تبصره 1 ) بسته‌بندی و ارسال سفارش‌های شهرستان از طریق شرکت ملی پست ایران انجام می‌گیرد و هزینه سفارش فقط به‌صورت آنلاین قابل پرداخت است. بدیهی است کالا در همان روز کاری یا در روز کاری بعد به پست تحویل داده و ارسال می‌شود. گفتنی است هر‌گونه تأخیر و کم‌کاری از سوی شرکت پست در ارسال سفارش قابل‌پیگیری است. توجه فرمایید برای ارسال خرید از طریق پست ویژه 24 ساعت کاری پس از ثبت سفارش کالا به دست مشتری خواهد رسید. همچنین مشتریان می‌توانند روند بسته‌بندی و ارسال سفارش را در سایت پست جمهوری اسلامی از طریق کد رهگیری مرسوله که در حساب کاربری ثبت شده، پیگیری کنند.
تبصره 2 ) مشتریان عزیز دقت فرمایند در هنگام دریافت بسته‌ها و سفارشات پستی خود لطفا سفارش خود را در حضور مامور پست باز کرده و بررسی نمایند و در صورت کسر بودن اقلام سفارش و یا ضربه و آسیب به کالا از مامور پست درخواست صورتجلسه نمایند و بلافاصله با شماره پشتیبانی سایت 04135231843تماس حاصل فرمایند. در صورت چک نکردن سفارشات در لحظه تحویل، مسئولیت کسری سفارشات بر عهده مشتریخواهد بود. 

تبصره 3 ) سفارش‌های تبریز به‌وسیله سفیر عطر اکسیر در روز و بازه زمانی مشخص‌شده از سوی مشتری  ارسال می‌شوند. اگر مشتری به هر دلیلی نتواند سفارش را تحویل بگیرد، همکاران پشتیبان برای هماهنگ کردن زمان ارسال بعدی با مشتری تماس می‌گیرند. همچنین هزینه ارسال برای بار دوم به عهده مشتری است.
تبصره 4 ) در نظر داشته باشید زمانی که سفارش شما تایید شود و آماده سازی (بسته‌بندی) انجام شود، در صورتی که درخواست لغو سفارش را داشته باشید هزینه بسته‌بندی انجام شده کسر خواهد شد.

ماده 5 – تحویل سفارش : 
تبصره 1 ) تحویل‌گیرنده کالا یا نماینده ایشان (با ارائه کد تحویل ) باید هنگام تحویل کالا در محلی که آدرس آن را در فرم اطلاعات مربوط به ثبت سفارش اینترنتی ثبت کرده است، حضور داشته باشد و کالا را شخصا تحویل بگیرد. در صورت عدم حضور تحویل‌گیرنده در محل، کالای موردنظر با هماهنگی واحد پشتیبانی و پرداخت مجدد هزینه ارسال دوباره ارسال خواهد شد.
تبصره 2 ) درصورتی‌که در دریافت سفارش خود با تأخیر نامعقولی مواجه شدید، حتماً با ما تماس بگیرید و از ثبت مجدد سفارش، جداً بپرهیزید.
تبصره 3 ) لطفاً با دیگر اعضای خانواده یا محل کار خود هماهنگ کنید تا در صورت نبودن شما، بسته را تحویل بگیرند و هزینه آن را بپردازند؛ در غیر این صورت، بسته برگشت داده می‌شود.
تبصره 4 ) مشتریان تبریزی که سفارش خود را از طریق سفیر عطر اکسیر تحویل می‌گیرند، در نظر داشته باشند که تحویل کالا در ورودی ساختمان انجام می‌شود و سفیر عطر اکسیر، وارد فضای داخلی ساختمان، مشاعات آن یا واحد مربوطه نخواهد شد.

ماده 6 – درخواست مرجوعی کالا :
ثبت درخواست مرجوعی از طریق ارتباط با شماره واتس آپ شرکت انجام می‌گیرد.
تبصره 1 ) چنانچه کالای خریداری‌شده با محصول ارسالی برای مشتری مغایرت داشته باشد، در صورت هرگونه اشتباه از سوی مرکز خرید آنلاین، کالای ارسالی بدون تحمیل هیچ‌گونه هزینه‌ای به مشتری، مشروط به اطلاع در 24 ساعت اولیه و ضمن اینکه پلمپ و برچسب امنیتی محصول مخدوش نشده باشد برگشت داده می‌شود.

تبصره 2 ) تعویض کالا تنها در شرایطی انجام خواهد شد که محصول ارسالی کاملاً سالم باقی‌مانده و بوی عطر یا بدن را نگرفته باشد. تگ کالای محصول نباید مخدوش شود. همچنین لازم است کالا در بسته‌بندی ارسالی عطر اکسیر، بدون هیچ صدمه‌ای قرار گیرد.
تبصره 3 ) در صورت هرگونه مغایرت احتمالی اجناس خریداری‌ شده در فاکتور مشتری و با محصولی که برای کاربر ارسال می‌شود، پس از احراز موضوع، کلیه هزینه‌های ارسال * مبنی بر تعرفه شرکت ملی پست ایران * بر عهده مرکز خرید آنلاین عطر اکسیر خواهد بود و مرکز خرید آنلاین در بازگشت وجه متعهد است.
تبصره 4 ) در صورت تمایل به تعویض محصولاتی که هنگام حراج تهیه‌شده‌اند، توجه داشته باشید که قیمت در نظر گرفته‌شده برای دریافت اجناس دیگر، همان قیمت پرداختی در زمان حراج است.
تبصره 5 ) محصولات فروخته‌ شده در پک محافظ، به علت نکات بهداشتی و تماس مستقیم با پوست بدن، هرگز قابل برگشت نیستند.
تبصره 6 ) فاکتورها  قابلیت تعویض فقط تا 2 بار را دارند.
تبصره 7 ) در صورت بروز هرگونه خطا نسبت به درج قیمت و ارزش ریالی کالاهای موجود در سایت و اشتباه محاسباتی سیستمی, حق فسخ کردن سفارش و خرید انجام‌شده، برای وب‌سایت محفوظ است. در ادامه‌، وجوه دریافتی طی 48 الی 72 ساعت کاری به حساب اعلام‌شده از سوی مشتری واریز می‌شود و مشتری با ورود به سایت می‌پذیرد از این امر آگاه است و در این خصوص ادعایی نخواهد داشت.
تبصره 8) در نظر داشته باشید در صورتی که خرید شما با کد تخفیف باشد، مبلغ پرداختی شما به کارت بانکی شما منتقل می‌شود و تعویض امکان‌پذیر نیست.
تبصره 9) توجه فرمایید که در صورت بازگشت کالا هزینه ارسال و بسته‌بندی از مبلغ پرداختی کسر می‌گردد.   
تبصره 10) طبق آیین نامه اجرایی بندهای 38 و 42 قانون تجارت الکترونیک،کالاهایی که بوسیله خریدار، شخصی سازی یا سفارشی سازی شده باشند قابلیت تعویض یا مرجوع نخواهند داشت.  

ماده7- قوانین گارانتی :
  تبصره 1) کالاهایی که شامل گارانتی می شوند در مشخصات محصول ذکر شده و طبق توضیحات امکان مراجعه و استفاده از گارانتی می باشد.

ماده8- قوانین قیمت گذاری : 
تبصره 1) تمامی کالاها توسط تامین کنندگان قیمت گذاری  می گردند.

ماده9- قوانین ثبت کامنت :
تبصره 1) بعد از ثبت نظر به صورت متن و تصویر توسط کارشناسان عطر اکسیر بررسی و سپس مورد تایید قرار خواهد گرفت.
تبصره 2) ثبت نظر به صورت تصویر در شرایطی امکان پذیر است که کالا توسط مشتری خریداری شده باشد.
تبصره 3) محتوای ثبت شده نمی بایست شامل اطلاعات شخصی، لینک، شماره تماس و اعلام راه های ارتباطی باشد.
تبصره 4) محتوای ثبت شده باید عاری از الفاظ تمسخر آمیز، تند و توهین آمیز باشد.
تبصره 5) نظر ثبت شده نباید غیر مرتبط به محصول مربوطه باشد.
تبصره 6) کالاهای بهداشتی جنسی امکان ثبت تصویر ندارند.
تبصره 7) پوشش غیرمتعارف و یا نامناسب منجر به رد تصویر ارسالی خواهد شد.

 ارتباط با ما :
واحد ارتباط با مشتریان عطر اکسیر از طریق شماره تلفن 35231843-041 و ارتباط آنلاین، پاسخگوی سوالات مشتریان است.